SmoothiesSmoothies - je zábavné je vytvářet, navíc jsou snadná, jsou chutná a skvěle přenosná. Existuje tolik variant, že byste mohli mít každý den v roce jiné. Nabízím naše snídaňové favority, které si však můžete vychutnat v kteroukoli denní dobu.

Začněte mixovat a myslete na to, že zdravá snídaně vám pomůže parádně prožít váš den. S mými smoothies může být vaše snídaně vegetariánská, veganská, raw, bezlepková, metabolic balance, bez laktozy a bez přidaného cukru.

Smoothie recepty:

Bobule s mandlovým mlékem:

½ banánu, 5 jahod, 10 borůvek, 10 malin, 1 dcl mandlového mléka

Banán + špenát + pomeranč:

1 banán, velká hrst špenátových lístků, 1 dcl pomerančového freshe, 1 lžíce mandlí, 1 lžíce slunečnicových semínek

Chocco raw smoothie:

150 g mango (ve IV. fázi MB můžete mango vyměnit za banán), 1 lžíce mandlí, 1 lžíce slunečnicových semínek, 1 dcl mandlové mléko, 7 raw čokoládových bobů, špetka kardamomu

Smoothies

Pár tipů od Tymiánu:

1. Mandlové mléko můžete samozřejmě koupit, dobré mají například v DM drogerii. Mnohem lepší je vyrobit si čertsvé sami doma. Vynikající návod a recept na mandlové mléko, ale i spoustu dalších MB receptů najdete na stránkách báječné lektorky/poradkyně programu Metabolic balance Báry Wolfové. www.vitalnienergie.cz

2. Do špenátového smoothies vyberte jen čerstvé lístky, které nejsou zavadlé, nejlepší je baby špenát.

3. Pomeranče na fresh nechte mimo lednici a před tím než je odšťavíte, přitiskněte je dlaní na kuchyňskou linku nebo pracovní stůl a trochu je pomačkejte, vydají ze sebe více.

4. Až budete přisypávat mandle, slunečnicová semínka, raw čokoládové boby nebo kardamom, uvědomte si přidanou hodnotu svého smoothie nabitého živinami a věnujte si chvilku radosti z toho, jak o sebe pečujete.

Fotogalerie